ERZURUM’DA TURİZM SEKTÖREL TOPLANTISI

ERZURUM’DA TURİZM SEKTÖREL TOPLANTISI


Bu haber 2018-11-20 14:26:57 eklenmiştir.

Erzurum Valisi Okay Memiş’in başkanlığında sektör temsilcilerinin katılımıyla, ‘Turizm Sektörel toplantısı’ yapıldı.

Palandökende, Büyükşehir Belediyesine ait Snowdora otelde düzenlenen toplantıya; Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rahmi Şenocak, KUDAKA Genel Sekreteri Osman Demirdöğen, Türk Kızılayı Erzurum Başkanı Hüseyin Bozhalil ve sektör temsilcileri katıldı.

Vali Okay Memiş burada yaptığı konuşmada, kentte hayvancılık ve turizmin önemli potansiyelinin olduğunu söyledi.

“Turizm sektörü açısından büyük avantajlara sahibiz” diyen Vali Okay Memiş, “ palandöken de büyükşehir belediyesinin konuya el atması önemli bir avantajdır. Bu dağın her metre karesi çok değerli ve turistik alandır. Büyükşehir’in yetkisi, gücü ve imkânlarının bu alanda olması bana göre büyük bir avantaj.  Bu avantajın da pekişmesi için Büyükşehir Belediyesi ve yetkililerinin bu alanda fedakâr ve istişareye açık herkesi kucaklayan bir bakış açısıyla yaklaşması ve hareket etmesi işimizi çok daha kolaylaştırır. Arkadaşlarımızın da bu şekilde hareket ettiğini gözlemliyorum ”dedi.

GÜÇLÜ BELEDİYELER, GÜÇLÜ BÜYÜK ŞEHİRLER

Erzurum Kalesi, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulucami, Lalapaşa Camisi’nin bulunduğu alanı Erzurum’un Sultanahmet’i olarak nitelendiren Vali Memiş, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Kale ve çevresinde bulunan tarihi mekânların da her metre karesi turistik bir alan ve bu alanda da bence büyükşehir mantığıyla hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü biz Büyükşehir Belediye Kanunu hazırlarken öncelikli olarak Büyükşehir Belediyelerini yetkili ve güçlü kıldık. Bunu bilerek tercih ettik. Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği talimattı. Yani güçlü belediyeler, güçlü büyük şehirler mantığıyla hazırladık o kanunları. Burada hiçbir sorun yok. Yetkinin buralarda daha kapsayıcı olması için büyükşehirde daha makro açıdan bakılması için bunu yaptık. Onun için bu alanda biran önce bir şeyler yapmamız ve restorasyonlara devam etmemiz lazım. Turistik alanlarda; turistlerin dinleneceği, eğleneceği, yemeğini yiyebileceği mekânlarda tasarlamamız gerekmektedir. Avantajlarımızın hepsi bir arada, çok yakın birbirine. Dolayısıyla, otellere gelen Bütün turistleri oralara indirmeliyiz. Gelen misafirlerimiz her ne kadar bütün dünyayı görmüş aydın münevver ve zengin kişiler olsa da Erzurum’un şehir merkezini de görmelidir. Ben çok etkilendim. Çok beğendim. Eminim o vatandaşlarımızda çok beğenecekler. Tabi ki kayaklarını yapsınlar, istedikleri gibi gelsinler misafirimiz olsunlar.”

“TÜRKİYE’NİN EN GÜVENLİ ŞEHRİYİZ”

Erzurum’un Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden biri olduğuna dikkat çeken Vali Memiş,” büyükşehir ölçeğinde en güvenli illerinin başında olan bir kentte yaşıyoruz. Ben öncelikli olarak asayiş amiriyim size bilgilerimle hitap ediyorum. Onun için rahatlıkla hiç endişe etmeden vatandaşlarımız gelsin buraya, son derece misafirperver olan Erzurumlu vatandaşlarımız onları kucaklayacaklardır.”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ERZURUM haberleri

 

Yazarlar

Erzurum Takip - Erzurum Haberleri
© Copyright 2013 . Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER