CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ERZURUM’DA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ERZURUM’DA


Bu haber 2019-02-27 20:55:17 eklenmiştir.

Erzurum İstasyon meydanında düzenlenen mitingde halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum Kongresi'nin bu yıl 100. Yıldönümüne hazırlandıklarını anımsatarak, “Unutmayın vatan bir bütündür, bölünemez. İlkemizi bir asır önce buradan haykırmıştık. 'Manda ve himaye kabul edilemez' şiarını Erzurum'da tüm dünyaya ilan etmiştik.” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimler için düzenlenen mitinge katılmak üzere Erzurum'a geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, havalimanında Vali Okay Memiş, protokol üyeleri ve partililer tarafından karşılandı. Ardından kent merkezine otobüsle hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstasyon Meydanı'ndaki miting alanına geçiş güzergâhında bulunan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü girişinde otobüsünü durdurarak kendisini yol kenarında karşılayan vatandaşlara çevre dostu bez torbalar içerisinde Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil'in "Gençlerle Başbaşa" kitabını armağan etti. Sohbet ettiği vatandaşlara paketlerdeki çayı da dağıtan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kişilerle fotoğraf çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı'na geçti.
İstasyon meydanında düzenlenen mitingde halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bir aylık bir aranın ardından sizi gönülden selamlıyorum. Bütün bu soğuğa rağmen bugün burada bu meydanı doldurdunuz. Her fırsatta dadaşlarla buluşmak bize güç veriyor. Erzurum'un bütün yiğitlerini selamlıyorum. Sizlerle gurur duyuyorum. Milli mücadelenin ateşi Erzurum'da yakılmıştır. Erzurum Kongresi'nin 100. yıldönümüne hazırlanıyoruz. Unutmayın vatan bir bütündür, bölünemez. İlkemizi bir asır önce buradan haykırmıştık. 'Manda ve himaye kabul edilemez' şiarını Erzurum'da tüm dünyaya ilan etmiştik.” dedi.

ERZURUM'A 24 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK

Erzurum’a son 17 yılda 24 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını, kente 3 bin 418 adet yeni dersliğin yanı sıra ikinci devlet üniversitesini, 13 bin 776 kişi kapasiteli yükseköğrenim öğrenci yurtlarını, gençlik merkezlerini kazandırdıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara yenilikçi yönlerini keşfedebilmelerini sağlayacak robotik kodlama, nanoteknoloji, siber güvenlik nesnelerin interneti, tasarım, mobil uygulama ve yapay zekâ eğitimleri vermek için dene-yap teknolojileri atölyelerinin birinin Erzurum’a kurulacağı bilgisini verdi.

Erzurum’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlar, şehit yakınları, engelliler ve yaşlılar için 3 milyar lira kaynak aktarımında bulunduklarını, sağlıkta 24’ü hastaneden oluşan toplam 94 adet tesisi hizmete aldıklarını, sekiz sağlık tesisinin de yapımının devam ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin 200 yataklı Erzurum Şehir Hastanesinin de çok yakın bir zamanda faaliyete geçeceğinin  müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum’a yapılan toplu konut, restorasyon, ulaşım, raylı sistemler, altyapı, doğal gaz ve tarımsal sulama yatırımlarını anlatarak, Erzurumlu iş insanları ve girişimcilere toplam 3 milyar lira yatırım teşviki vererek 9 bin 613 kişilik ilave istihdam sağladıklarını, 28 bin Erzurumlu işyeri sahibine 656 milyon lira SGK prim teşviki verdiklerini sözlerine ekledi.

Mitingin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum Valiliği'ni ziyaret etti. Valilik binasına gelişinde polis tören mangasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Vali Okay Memiş, vali yardımcıları ve kaymakamlar tarafından karşılandı. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Memiş’den kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ERZURUM haberleri

 

Yazarlar

Erzurum Takip - Erzurum Haberleri
© Copyright 2013 . Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER