FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ


Bu haber 2019-05-23 14:32:45 eklenmiştir.

 

Erzurum’da Engelli vatandaşlara yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla Yakutiye Kent Meydanı’ndan Havuzbaşı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

10-16 Mayıs engelliler Haftası Münasebetiyle engelli vatandaşlara yönelik olumlu tutum geliştirilmesi, kamuoyunun konuya ilişkin farkındalığının arttırılması amacıyla Erzurum Valiliği koordinesinde bir program düzenlendi. Özel Eğitim Okulları, ilçe belediyelerinde bulunan Özeli Eğitim Okulları ve bünyesinde özel eğitim sınıfı bulunan okullar, trafiğe kapalı Cumhuriyet Caddesi’nden üzerinden Havuzbaşı’na kadar yürüyüş yaptı.

Ellerinde dövizler taşıyan çocuklarla birlikte yürüyüşe katılan Erzurum Valisi Okay Memiş ve daire müdürleri, farkındalık yürüyüşüne büyük destek sağladı.

Tüm engellilerin hayatın içinde olması gerektiğini söyleyen Vali Okay Memiş, “Erzurum’da Valiliğimiz, Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyemiz ve diğer ilçe belediyelerimizle birlikte her zaman engelli ve özel bireylerin yanındayız. Bir farkındalık olması münasebetiyle Cumhuriyet Caddesini trafiğe kapatıp evlatlarımızla kardeşlerimizle birlikte yürüyüş yaptık. Devlet hiç olmadığı kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve liderliğinde engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur. Her anlamda onların yanında olmayı sağlık, sıhhatinin yanında kaynaşma sınıflarıyla onlara devletin verdiği eğitim fırsatlarına devam ediyor. Belediyelerimiz ise toplu taşıma ve kaldırımlarda yaptığı çalışmalarla hayatı daha da kolaylaştırıyorlar. İleriki günler daha engelsiz bir yaşam alanı sağlanması için bütün imkânları sağlıyoruz. Onların günlük yaşam içerisinde olmasını her alanda olmalarını istiyoruz. Eve kapanmalarını istemiyoruz” şeklinde konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

 

Yazarlar

Erzurum Takip - Erzurum Haberleri
© Copyright 2013 . Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
LİNKLER